XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019 roku

 1. W dzisiejszą niedziele msze święte o 7.30, 9.00 i 10.30.
 2. W tygodniu Msza Święta wieczorna o godz. 18.00.
 3. Nowenna do Matki Bożej Boleszyńskiej w środę w łączności z Mszą Świętą.
 4. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą modlitwa różańcowa w intencji Ojca Świętego, Biskupów i kapłanów. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. O ten sakrament możemy zawsze poprosić przywołując kapłana dzwonkiem przy drzwiach plebanii.
 5. Adoracja dziś rozpoczyna się po Sumie, w dni powszednie w godzinach od 15.00 do 23.00.
 6. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie w naszych rodzinach.
 7. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie gościć rolników z calej naszej diecezji. W związku z Dożynkami Diecezjalnymi Msze Swięte w przyszłą niedzielę będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00 i Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym dziękczynieniu za tegoroczne plony. Proszę też o pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu tej uroczystości zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas spotkania organizacyjnego.
 8. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu miejsc. Zapraszam jutro i we wtorek o godz. 9.00 do pomocy w porządkowaniu terenu, pieleniu i ozdabianiu placu oraz otoczenia kościoła. Udekorujmy też nasze domy flagami na czas tego święta.
 9. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00
 10. Starostów dożynkowych, Sołtysów naszych wsi, przedstawicieli kół gospodyń i OSP zapraszam na spotkanie organizacyjne z diecezjalnym duszpasterzem rolników w sobotę o godz. 19.00.
 11. Bóg zapłać za dary na stół w plebanii, za wykonane w tym tygodniu prace oraz za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu parafian ze Sugajna (od p. Wiercińskich).
 12. Pamiętajmy, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od Mszy Świętej niedzielnej i od modlitwy.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 14. Intencje mszalne…